Всеукраїнська акція «Тиждень права»

 

Всеукраїнська акція «Тиждень права» започаткована у 2008 році з нагоди 60-ї річниці проголошення 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

Щороку цей захід відбувається у тиждень, що включає 10 грудня, коли відзначається День прав людини, та супроводжується проведенням заходів з популяризації знань про людські права та про Загальну декларацію прав людини.

Так у ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей» з 10 по 14 грудня традиційно пройшов Всеукраїнський тиждень права. Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів.

В рамках тижня у ліцеї були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-етичних принципів, традицій.

Розпочався тиждень загальноліцейною лінійкою, на якій викладач історії Надія Антонівна Штейц ознайомила учнів з планом проведення тижня правових знань. Також в цей день пройшов Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, який разом з Надією Антонівною підготували учні 105 групи (майстер виробничого навчання Золотухіна С.М., класний керівник Довженко М.А.) Під час заходу учні читали вірші, показували  сценки на правову тематику та переглядали документальне відео.

1

1

Згідно затвердженого плану учні 101 групи (майстер виробничого навчання Кухтін А.В., класний керівник Безперстов С.В.) та 105 групи (майстер виробничого навчання Золотухіна С.М., класний керівник Довженко М.А.)  взяли участь у турнірі правознавців «Знай свої права». За правилами турніру гра складалася з кількох тематичних турів та конкурсу капітанів. Під час проведення правового турніру учні мали можливість продемонструвати свої знання з правознавства. За підсумками заходу переможцем стала команда          «Феміда» 105 групи.  

1

1

1

1


11 грудня відбулася пізнавально-оглядова екскурсія в Якимівську селищну раду. Тимків Олексій Миколайович, начальник загального відділу, ознайомив з роботою відділів селищної ради та відповів  на питання учнів ліцею.1

1


Сподобалось учням
302 групи заняття з елементами рольових ігор та тренінгу. Програючи кожну ситуацію, учні самостійно робили висновок, де і в чому були порушені їхні права, що і як потрібно робити у разі затримання дітей поліцією та як себе вести у різних складних життєвих обставинах.

1

1

1


На запрошення адміністрації ліцею в гості завітала начальник Якимівського  районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Гнєдашева Маріанна Вікторівна, яка прочитала цікаву лекцію з сімейного права  для учнів ліцею.

1

1


 

Протягом тижня у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» було проведено анкетування «Чи знаєте ви свої права?»

Всі групи взяли участь у виставці  стіннівок «Підліток і право».

1

1 

Протягом цього тижня у всіх групах майстри виробничого навчання та класні керівники провели виховні години на правову тематику.

Закінчився Всеукраїнський правовий тиждень підведенням підсумків виконаної роботи.

Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань з правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

 

 

 

 

 

        

 

 

Дата публікації