У ліцеї відзначили 30-річчя виведення радянських військ із Афганістану

     Минають дні, ідуть роки, але для кожного, хто пройшов важкими дорогами війни в Афгані, хто не раз зазирав в обличчя смерті, втрачав друзів, ті події залишилися біллю в серці та назавжди закарбувалися в пам’яті. І саме ця пам’ять щороку, у лютневі дні, збирає всіх разом, щоб вшанувати воїнів-інтернаціоналістів та згадати тих, хто не повернувся з війни.

      19 лютого в рамках відзначення 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану в ліцеї відбулася тематична година «Афганістан у пам’яті крізь роки». Вшанувати пам’ять воїнів-інтернаціоналістів на захід були запрошені  гості: Доросевич В’ячеслав Вікторович, голова районної організації українського союзу воїнів-інтернаціоналістів; Юферов Дмитро Володимирович, голова спілки ветеранів АТО; Гнєдашев Віктор Миколайович, директор комунального закладу «Якимівський краєзнавчий музей». Виступаючі згадали події афганської війни, у якій полягли і наші земляки, відзначили героїчний подвиг молодих хлопців, які виконували свій військовий обов’язок. Гнєдашев В.М подарував авторську книгу «І пам’яттю серце живе».

     Під час заходу учні подивилися фільм-презентацію, який був присвячений цим подіям, відеокліпи «Пам’ять» групи «Блакитні берети» та «Знову тривога» групи «Каскад», прослухали пісні про роки афганської війни. Дуже зворушили присутніх вірші у виконанні Майнич Ірини, учениці 105 групи та Кочерженка Анатолія, учня 302 групи. Хвилиною мовчання  присутні вшанували пам’ять загиблим воїнам – афганцям.

     Тридцять років минулого з того пам’ятного дня, коли остання колона радянських військ була виведена з Афганістану. З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Вона пішла в історію. Але назавжди залишиться у пам’яті людей.

1

 

 

 

1

 

 

 

1

 

1

 

1

 

 

 

 

 

Дата публікації