ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

1

9 листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня у Державному навчальному закладі «Якимівський професійний аграрний ліцей». Було організовано конкурс знавців української мови,  цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години, тематична виставка літератури.

У переддень відзначення цієї дати у ліцеї відбувся виховний захід  «Квітни, рідна наша мово!». На початку заходу директор ліцею Лунін Андрій Ілліч привітав всіх зі святом та ще раз наголосив, що національна мова є нетлінним скарбом українського народу, який передається від покоління до покоління, об’єднуючи минуле й прийдешнє, нагадав, що ми повинні цінувати  цю неоціненну спадщину, бо мова – це великий скарб нашого народу.

1

На святі учні мали змогу поринути у багатий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу. Під час заходу учні переглянули фільм-презентацію про зародження та становлення української писемності, про основних діячів, які доклали своїх зусиль до творення сучасної української мови.

Ведучі заходу, учениці 205 групи Майнич Ірина та Щербіна Дар’я, розповіли про значення і важливість цього дня в житті людини, 

1

художньою окрасою свята були учень 102 групи Кузьменко Кирило, який виразно читав вірш 

1

та вокальна група в складі учениць 108 та 205 груп, які виконали пісню «Моя Україно». 

1

1

Бурхливими оплесками зустрічали присутні на святі бібліотекаря ліцею Мироненко Ольгу Володимирівну з піснею «Мова єднання». 

1

Потягом всього заходу в залі панувала святкова атмосфера.

Наприкінці свята вчитель української мови та літератури Пасіченко Тетяна Юріївна  побажали наснаги в навчанні та вивченні української мови і культури. 

1

До Дня української писемності у ліцеї пройшов І (ліцейський) етап XХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Традиційно учасники Конкурсу зібралися з метою продемонструвати свої творчі здібності та перевірити знання з української мови. Учні натхненно і завзято виконували запропоновані завдання Конкурсу. 

1

Також викладачі та учні ліцею приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

11

А завершилося святкування Дня  української писемності та мови важливою місією – висадженням молодих дубочків. В Україні склалося традиція увічнювати пам'ять видатних людей висадженням дубів. Є зелені велетні, посаджені на честь Т. Шевченка, І. Франка, М. Коцюбинського. Тож і учні ДНЗ «Якимівський ПАЛ» своїм вчинком увічнили пам'ять українських письменників і любов до рідного слова. 

11111111111

 

 

 

Дата публікації