СВЯТО МАСЛЯНОЇ «ВЕСНУ МЛИНЦЯМИ ЗУСТРІЧАЄМО!»

1

Старовинна народна традиція закликати весну й проводжати зимові холоди – масляна. Це веселе і добре свято символізує прихід сонця, тепла і весни, прощання з лютою зимою, морозами і снігом.

Свято Масляної пройшло у Державному навчальному закладі «Якимівський професійний аграрний ліцей». Метою заходу було ознайомлення учнів з традиціями українського народу; виховання любові до національної культури, уважного ставлення до рідного краю, його традицій.

Програма заходу дійсно вийшла дуже яскравою, насиченою і різноманітною. Учні з великим задоволенням брали участь у веселих конкурсах, мірялися силою. Учасники з захопленням відгадували загадки, співали і танцювали.

А яке ж свято без частування! Майстри виробничого навчання Золотухіна С.О., Крам С.М. та учні професії «Кухар» зустрічали усіх із запашними, смачними млинцями! Столи буквально ломилися від страв! Млинці з варенням, сиром, маком... Словом, постаралися дівчата на славу!

Важливим елементом традиційного святкування Масляної є обряд спалювання солом’яної баби у чому всі також змогли взяти активну участь. Учні та викладачі за старослов’янської традицією написали побажання на папірцях та спалили їх разом із солом’яною бабою.

Проведення такого заходу дало можливість усім стати учасниками старовинного звичаю та дізнатися багато нового. Але найголовніше - незабутні враження та яскраві емоції!

1111

 

111111111

 

Дата публікації