Виховна робота

Відповідно до проблемної теми ліцею виховна робота направлена на виховання учнів у дусі толерантності, громадських та загальнолюдських цінностей. вона грунтується на правовій базі, враховуючи Закон України “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, декларацію прав дитини.

   Традиційно, виховна робота в ліцеї починається з організаційних заходів, які дозволяють чітко спланувати роботу, виділити пріорітетні напрямки і рухатися, здобуваючи результати.

   Велику увагу ліцей приділяє профорієнтаційній роботі. Адміністрація веде співпрацю з Якимівським центром занятості. Співпраця із адміністраціями шкіл дає змогу вчасно отримувати інформацію щодо кількості випускників, проводити профорієнтаційну роботу із учнями і їх батьками.

  Адміністрація завчасно готує матеріали інформаційно-рекламного характеру для розповсюдження під час різних заходів.

  Протягом року ліцей ініціював кілька профорієнтаційних заходів для жителів Якимівки і Якимівського району. На початку новорічних свят ми презентували дослідницький проект: “На перехресті двох культур: український пряник і європейський пряниковий будинок”. Захід відбувся в Картинній галереї Якимівського краєзнавчого музею. Учні ліцею на чолі із майстрами виробничого навчання Крам С.М. і Золотухіною С.О. протягом місяця випікали і оздоблювали пряникові вироби. За статистикою працівників музею, виставку побачили близько тисячі відвідувачів.

  Навесні відбувся другий захід для жителів Якимівки і району – Свято українського борщу. Його метою була профорієнтаційна робота серед майбутніх випускників і їх батьків.

   Традиційно у травні ліцей проводить День відкритих дверей. Майбутні абітурієнти можуть познайомиться з майстрами виробничого навчання, викладачами. Оглянути лабораторні і навчальні аудиторії.

   Техніко-трудове виховання – наступний пріоритетний напрямок роботи ліцею. На початку навчального року, у День профтехосвіти, у нашому навчальному закладі проводиться посвячення у професію Захід проходить урочисто, майстри в\н готують цікаві конкурси, які у невимушеній формі вводять учнів у світ майбутньої професії.

  Щорічно для учнів ліцею організовуються екскурсії. Цього року ми відвідали фермерське господарство у с. Таврія.

  Протягом року організуються конкурси профмайстерності для механізаторів і кухарів.

   Формування здорового способу життя – один із найважливіших напрямків виховної роботи, він також є і улюбленим серед учнів. День здоров’я відкриває низку заходів спортивно-масової роботи. Цей захід дозволяє учням продемонструвати свої досягнення у власному колективі. З нетерпінням учні очікують на змагання з міні-футболу. Ця гра згуртовує учасників і вболівальників.

   У ліцеї працює гурток з міні-футболу, тренажерна зала. Відповідно до плану спортивно-масової роботи, проводяться турніри з футболу, тенісу, шахів і шашок тощо. До Дню захисника Вітчизни, до Дня вшанування жертв голодомору, до Дня Перемоги у Другій світовій війні тощо.

  Превентивне виховання і правова освіта – це важливий розділ виховної роботи, який спонукає майстрів і класних керівників до більш детального вивчення характеру поведінки учнів, аналізу їх вчинків. На годинах спілкування ми намагалися донести про шкідливість звичок тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв. Майстри особливу увагу приділяють учням, схильним до правопорушень. З цією метою в ліцеї створена Рада з профілактики правопорушень.

  Представники студенського самоврядування організували захід щодо протидії торгівлі людьми, на класних годинах з’ясовували: “Чи не потрапив я в електронну залежність, про “Шкідливі звички і міри їх покарання”

  Робота з батьками – обов’язкова складова виховної роботи. Майстри в/н разом з класними керівниками організовують батьківські збори. Відвідують родини з метою кращого знайомства з сім’єю, умовами проживання, дослідження сфери інтересів учнів.

  Найбільш насиченим є розділ художньо-естетичного виховання. Він включає в себе заходи різного характеру – урочистого і розважального: “Міс і містер осінь”, “Новорічний бал”, вечір відпочинку до Дня Св. Валентина, дискотеки.

  В ліцеї навчаються творчі учні. Так, цього року ми організували виставку малюнків автомобілів радянського автопрому. Їх автор – Новохатько Данило. 

   Взимку ми організували виставку фотографій учнів “Зима в об’єктиві твого мобільного”. В рамках обласних конкурсів ми організували виставку “Берегіня роду укоаїнського” і “Твоя новорічна мрія”. В обласному етапі конкурсу “Берегіня роду українського” наша учениця – Іванченко Анастасія посіла ІІ місце.

  В цілому, рік був насичений подіями і заходами. Наші учні були активними учасниками цих заходів. Представники учнівського самоврядування були активними співучасниками і брали участь у підготовці і організації заходів.